FAQ – nejčastější dotazy


1. Potřebuji nový web nebo předělat svůj stávající. Jak mám postupovat?

Jednoduše nás kontaktujte buď na telefonu 703 997 334, e-mailem info@podmajakem.cz, přes messenger nebo prostřednictvím kontaktního formuláře zde.

Budeme od vás potřebovat následující informace:

– potřebujete úplně nový web nebo už nějaký máte (pokud máte, na jaké adrese ho najdeme),
– k čemu chcete web využívat. Osobní prezentace, firemní stránky, soukromý blog, e-shop nebo jiné,
– kde působíte. Lokálně (město, okres, kraj), celorepublikově, mezinárodně,
– kolik chcete do webu investovat a jak na to spěcháte,
– odkud jste a zda si bude možné sjednat osobní schůzku (nejlepší možná varianta)
– budeme na vás potřebovat jakýkoliv kontakt, na který vám bude možné zaslat doplňující informace,

– pokud se dohodneme na vzájemné spolupráci, následovat bude projektový dotazník, který si můžete připravit předem, vyplnit a zaslat nám ho, je pro nás klíčový

2. Co si budu muset zajistit?

Pokud budeme vytvářet úplně nový web, budeme od vás potřebovat jakékoliv podklady, které bude možné na webu použít – fotografie, videa, texty, logo (pokud máte) a cokoliv dalšího.
Také vám zašleme podrobný dotazník s otázkami, které pro nás budou nezbytné pro tvorbu webu.
Pro web musíte vybrat a zakoupit vhodnou doménu a stejně tak i hosting. Pokud budete potřebovat, s obojím vám rádi poradíme a vše zajistíme. Nemusíte se vůbec ničeho bát.

3. Nemám zajištěnou doménu ani hosting. Pomůžte mi s jejich výběrem a koupí?

Ano. Vše společně probereme nejlépe při osobní schůzce. Poradíme vám, jak vybrat vhodnou doménu i hosting. Vše pro vás můžeme následně i zajistit, abyste měli o starost méně.

4. Kolik mě to všechno bude stát?

V našem ceníku najdete orientační ceny. Orientační proto, že ke každému webu přistupujeme individuálně. Každý klient má jiné požadavky a možnosti a na nás potom je, najít nejefektivnější cestu k jejich splnění.

Tvorba webu je jako skládačka z Lega. Nikdy dopředu nevíme, kolik budeme potřebovat kostiček. To zjistíme až z naší podrobnější komunikace – osobní schůzky.

V momentě, kdy od vás získáme všechny pro nás potřebné informace, jsme schopni sestavit výslednou cenu. Tato cena bude konečná a bude zanesena do smlouvy o dílo, kterou spolu uzavřeme.

Po vyhotovení a předání webu již nebudete mít žádné dodatečné náklady spojené s webem (pokud od nás nebudete chtít zajistit například i následnou správu webu, to už je na vzájemné dohodě).

5. Kdy budou webové stránky hotové?

Dopředu těžko říct. Každý projekt je unikátní a vyžaduje individuální přístup. Menší weby jsme schopni dodat do 7-14 dnů, střední do 14-30 dnů a velké weby pak do 30-60 dnů. Prosím, berte tyto údaje pouze jako orientační.

6. Jak bude probíhat celý proces od prvního kontaktu po předání webu?

první kontakt, kdy si ujasníme, co potřebujete a pokud vám to bude vyhovovat, sjednáme si osobní schůzku,
– na osobní schůzce probereme detailně vaši představu, potřeby, možnosti a dohodneme se na dalším postupu,
– stanovíme cenu za realizaci a určíme termín vyhotovení,
– pokud se dohodneme, podepíšeme smlouvu o provedení díla a ihned začínáme s tvorbou samotného webu,
– jsme s vámi neustále v kontaktu a průběžně zasíláme dílčí výsledky práce. Současně zapracováváme vaše případné připomínky a návrhy,
– dokončení webových stránek ve stanoveném termínu, odzkoušení funkčnosti a předání konečné podoby,
– vysvětlíme vám, jak s webem pracovat, případně se vám o správu webu postaráme,
– zůstáváme v kontaktu a jsme vám k dispozici v případě potřeby.

7. Nemůžu na osobní schůzku, je možné vše řešit jinou cestou?

Zejména u středních a větších projektů preferujeme osobní schůzku, na které můžeme opravdu detailně probrat všechny vaše potřeby a zajistit tak maximálně efektivní zpracování projektu. Často s klienty při osobním rozhovoru přijdeme i na věci, které mohou být pro web a potažmo návštěvníky velice přínosné a kterých bychom si možná jinak ani nevšimli.

8. Jaké budu mít záruky?

Pokud se dohodneme na vytvoření webových stránek, podepíšeme společně smlouvu o provedení díla, ve které budou zaneseny všechny náležitosti.

9. Jak bude probíhat platba?

Vždy je to o dohodě. U menších projektů preferujeme platbu na dvě části. První část jako zálohu předem, druhou část následně po dokončení a schválení projektu z vaší strany.

U větších projektů potom platbu na tři části. První jako zálohu předem, druhou část po vyhotovení a schválení konečného grafického návrhu webu a poslední třetí část po dokončení a schválení celého webu.

10. Nepotřebuji nový web, ale potřebuji do svého stávajícího dodělat nějaké úpravy. Pomůžete mi?

Ano. Pokud máte web s redakčním systémem WordPress, rádi vám pomůžeme. Dejte nám vědět, co potřebujete a určitě se domluvíme.

11. Zvládnu si hotový web spravovat i sám?

Po dokončení a předání webu se web stává vaším vlastnictvím. Redakční systém WordPress pro správu webu je velice intuitivní a jeho ovládání zvládne s trochou cviku každý. Ukážeme vám, jak v systému pracovat tak, abyste byli schopni si ho spravovat sami.
Pokud budete chtít, je tady i možnost, že správu vám zajistíme my. Opět je vše na dohodě.

12. Co když budu potřebovat v budoucnu na webu udělat nějaké úpravy?

Jakékoliv úpravy na webu jsme schopni vám za stanovenou hodinovou taxu do webu v dohodnutém termínu kdykoliv zapracovat.

13. Co když budu chtít do budoucna web rozšířit?

WordPress je univerzální a velice dobře tvarovatelný nástroj pro tvorbu webových stránek. Jeho rozšíření nebývá problém. Pokud budete chtít do budoucna své webové stránky rozšířit o některé části nebo funkce, je to možné a rádi vám s tím pomůžeme.

Samozřejmě je dobré, pokud se s možností rozšíření webu do budoucna počítá už při jeho prvotní tvorbě. Následné rozšíření je pak mnohem snadnější.

14. Budu platit nějaké další poplatky i po skončení projektu?

Ne. Po schválení a předání  se webové stránky stávají vaším majetkem a dále již nic neplatíte, pokud si to sami nebudete přát (jsme schopni vám zajistit i následnou správu a pravidelné aktualizace webu).

Kontaktujte nás

Jsme z Poděbrad, ale rádi za vámi připlujeme kamkoliv

To že jste člověk prokažte výběrem ikony Náklaďák.
Vaše osobní informace zpracujeme bezpečně v souladu s pravidly Zpracování osobních údajů.